Olejové chladiče

Chlazení motorového a převodového oleje

Olej používaný k mazání hraje významnou úlohu chlazení. Chladič oleje přijímá teplo maziva a vyměňuje ho s okolním vzduchem nebo chladicí kapalinou chladiče. Typický je např. olej do automatické převodovky, který potřebuje speciální chladič oleje.  Vozidla, která jezdí s motorovým olejem chlazeným samostatným výměníkem, jsou běžným jevem. Zejména ve vysoce výkonných nebo zmenšených motorových vozidlech je důležitou součástí konstrukce vozu speciální chladič oleje.

U některých modelů vozidel je chladič oleje zabudován do vodní nádrže chladiče. Zde hraje podpůrnou roli v procesu výměny tepla chladicí kapalina. V moderních vozidlech je chladič oleje v automatické převodovce často konstruován jako samostatná jednotka namontovaná samostatně v prostoru motoru nebo na bloku motoru.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Proces vývoje olejového chladiče zahrnuje vlastní testovací sérii, kde je olejový chladič testován tlakovými impulsy se 100 000 impulsy při tlaku až 10,0 barů.

 • Originální kvalita Nissens

  Všechny olejové chladiče Nissens jsou navrženy, vyrobeny speciálně pro aftermarket a testovány tak, aby odpovídaly kvalitě OE.

 • Konkurenceschopná řada

  Řadu tvoří 280 kompletních dílů pro více než 1200 OE položek a 8400 značek a modelů automobilů.

  Nissens dále nabízí standardní řadu olejových chladičů HP / NO se 150 položkami dílů.

 • Vysoce kvalitní balení

  Všechny olejové chladiče Nissens jsou zabaleny v našem kompaktním a elegantním krabicovém designu.

  Systém pevného obalu minimalizuje možná rizika poškození produktů při transportu a skladování, a krabice Nissens optimalizuje náklady na logistiku a chrání životní prostředí.

Výhody produktů Nissens

 • Snadná instalace s koncepcí „First Fit“

  více než 45 modelů chladičů oleje Nissens vybavených těsněními.

 • Produkt s dlouhou životností

  Vylepšená konstrukce turbulátoru, zajišťující přesnější proces pájení, a tím nejvyšší trvanlivost a odolnost komponent proti namáhání.

 • Teplotní odolnost

  Tepelná roztažnost testovaná během teplotních výkyvů v rozmezí od 10 do 90 °C.

Technické údaje

Dbejte na pravidelnou výměnu oleje a správnou filtraci oleje. Nízká kvalita nebo znečištěný olej může ucpat tenké kanály chladiče oleje, což omezuje vnitřní průtok a výkon.

Netěsný nebo nefunkční chladič oleje je jednou z nejčastějších příčin poruchy automatické převodovky. Olej je pro provoz převodovky zásadní, protože maže, čistí a udržuje dobrý stav těsnění.

V případě netěsností způsobí nedostatek oleje přehřátí a vypnutí motoru.

Vystavení vysokému namáhání, jako jsou vysoké teploty nebo vysoký náběh kilometrů, může výrazně zkrátit životnost chladiče oleje.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.