Ventilátor klimatizace

Důležitý hráč v oblasti klimatizačních systémů

Ventilátor hraje důležitou podpůrnou roli pro efektivní provoz chlazení motoru a klimatizačních systémů vozidla. V klimatizačním systému tlačí ventilátor klimatizace vzduch přes kondenzátor.

Vysoké provozní tlaky uvnitř kondenzátoru a teplota generovaná při procesu kondenzace vyžadují další proud vzduchu podporující výměnu tepla mezi okolním vzduchem a chladivem uvnitř.  Chlazení generované ventilátorem je zásadní pro správnou funkci kondenzátoru.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Vysoce kvalitní sestavy ventilátorů a komponenty ventilátorů nabízející osvědčený chladicí výkon a stabilní provoz s dlouhou životností.

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Vyhovuje normám ISO 7637, ISO 16750 a Směrnici o elektromagnetické kompatibilitě (EMC).

 • Konkurenceschopná řada

  Program ventilátorů, který dokonale odpovídá potřebám IAM:

  Produktová řada s více než 490 položkami pokrývajícími více než 1 860 dílů originálního vybavení a pestrou paletu komponent ventilátorů (např. motor a lopatky ventilátoru).Vysoce konkurenceschopné ceny.

Výhody produktů Nissens

 • Vylepšená odolnost proti mechanickému poškození a opotřebení

  Pouze vysoce kvalitní plasty, žádné recyklované směsi plastů.

 • Hladký provoz elektrického motoru

  Vysoce kvalitní armatura elektromotoru zajišťující spolehlivý provoz motoru a silnou ochranu proti špičkám ničivého proudu a přepětí.

 • Ochrana proti korozi

  Speciální antikorozní úprava krytu motoru podle přísných předpisů REACH, aby se zabránilo elektromagnetickému rušení jiných elektronických prvků.

 • Bezporuchový provoz

  Speciální směs materiálů aplikovaná na uhlíkové kartáče, vyvinutá firmou Nissens a zajišťující vynikající spolehlivost a nejvyšší ochranu proti přepětí.

 • Bezproblémová instalace

  Vysoce kvalitní elektroinstalace a elektrické přípojky umožňují hladkou instalaci.

Technické údaje

Nedostatečně funkční ventilátor klimatizace má velmi negativní dopad na proces kondenzace uvnitř kondenzátoru, a tím i na výkon celého klimatizačního systému.

Jako elektrické zařízení je ventilátor často vystaven poruše kvůli problémům s elektrickým systémem vozidla, např. přepětí, špatná pojistka, nedostatečně funkční alternátor.

V závislosti na aplikaci ve vozidle lze AC ventilátor zapnout pomocí: tlakového spínače, nepřímého připojení ke spojce kompresoru, elektronického řídicího modulu vozidla (ECM) nebo signálů vyslaných tlačítkem AC-ON.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte náš virtuální showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.