Tepelný expanzní ventil

Zajišťuje správné provozní parametry klimatizačních systémů

Tepelný expanzní ventil (TXV) je jednou z hlavních řídicích složek okruhu klimatizace. Jedná se o přesné dávkovací zařízení, které řídí množství chladiva uvolněného do výparníku.

Ventil TXV odděluje vysokotlakou a nízkotlakou stranu okruhu klimatizace. Je přednastaven s cílem udržovat stav přehřátí ve výparníku a tím zajistit nejoptimálnější provoz a výkon systému odpovídající potřebám tvorby studeného vzduchu.

Řešení Nissens

 • Přesný a optimální provoz

  Výkonový (snímací) prvek je nejdůležitější součástí expanzního ventilu. Naše speciálně navržené jádro zajišťuje optimální provoz ventilu pro specifické potřeby systému v dané aplikaci vozidla.

 • Komplexní testy

  Vysoce kvalitní standardy zajištěné komplexním interním testováním a sérií validací odolnosti, životnosti, tlakového výkonu, těsnosti, otevírání a nastavení požadované hodnoty, provedení a čistota interních precizních dílů.

 • Snadná instalace

  Dokonalé provedení a přizpůsobení produktu na míru, což umožňuje rychlou a hladkou montáž a instalaci produktu. Tam, kde je to zapotřebí jsou v krabici produktu (First Fit) obsaženy také další instalační díly.

 • Konkurenceschopná řada

  Konkurenceschopná řada expanzních ventilů pro oblíbené modely osobních automobilů, lehkých dodávkových a nákladních vozidel. Program více než 60 položek pro více než 275 dílů originálního vybavení v době uvedení na trh (jaro 2021).

Výhody produktů Nissens

 • Správné nastavení pro provozní stabilitu

  Výstupní tlak a charakteristiky otevření jsou důkladně testovány a seřízeny tak, aby byla zajištěna stabilní a řádná funkce ventilu.

 • Dokonale těsné, čisté a pasující

  Vnitřní těsnost a čistota patří mezi klíčové vlastnosti našich tepelných expanzních ventilů, spolu s tvarovými charakteristikami a zárukou trvanlivosti.

 • Bezpečný a spolehlivý výkon klimatizačního systému

  Bezpečné, dokonale hotové výrobky určené k zachování požadovaných parametrů, optimálního tepelného výkonu a správné rovnováhy klimatizačního systému.

Technické údaje

Výměna ventilu se doporučuje, pokud je v systému diagnostikována silná kontaminace a po poruše kompresoru způsobené zadřením / přehřátím.

Během výměny kompresoru klimatizace vyměňte ventil TXV a proveďte také proceduru propláchnutí systému.

Vadný, ucpaný nebo nesprávně seřízený ventil TXV rychle ovlivní správnou funkci klimatizačního systému, zhorší jeho výstupní výkon a vystavuje kompresor klimatizace riziku předčasné poruchy.

Neprovedení výměny ventilu TXV během instalace kompresoru klimatizace může způsobit poruchu nově instalovaného kompresoru a při další opravě způsobit značné servisní náklady.

Chcete-li se dozvědět více a prohlédnout si technické aspekty nové komponenty klimatizace od firmy Nissens, navštivte náš virtuální showroom kde najdete 360° prezentaci ventilu TXV. 

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.