Spojky ventilátorů

Aktivace EC ventilátoru

Spojka ventilátoru je zařízení, které řídí aktivaci EC ventilátoru. Ventil uvnitř spojky reguluje průtok speciálního silikonového oleje. Olej přenáší točivý moment motoru a otáčí ventilátorem. 

Spojka ventilátoru může být poháněna řemenem a řemenicí nebo přímo motorem, pokud je namontována na klikové hřídeli motoru. V závislosti na potřebách chlazení lze ventilátor zapnout částečně nebo úplně, čímž se šetří výkon motoru použitý pro přenos síly.

Existují dva konstrukční typy senzoru, které způsobují aktivaci spojky. Jeden s bimetalovým termostatickým senzorem ovládajícím aktivaci a druhý elektronicky řízený signály ECU, ovlivněný teplotou motoru / převodového oleje, teplotou chladicí kapaliny, tlakem systému klimatizace nebo teplotou okolního vzduchu.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Každý detail je navržen tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu a vysoké úrovně modulace, což má za následek lepší spotřebu paliva, méně hluku a menší zátěž motoru.

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Navrženo a vyrobeno pro aftermarket v souladu s nejvyššími standardy kvality včetně souladu s ISO 16750. Testováno pro stabilní a bezproblémový provoz s dlouhou životností.

 • Konkurenceschopná řada

  Program Nissens pro spojky ventilátorů je určen pro nejoblíbenější aplikace pro evropská nákladní vozidla, více než 110 položek pokrývajících přes 410 dílů originálního vybavení.

Výhody produktů Nissens

 • Vysoká schopnost modulace

  Perfektní modulární řízení spojek ventilátorů Nissens nabízí celou řadu výhod:

  Uvolnění výkonu motoru pro další úkoly

  Snížení spotřeby paliva

  Prodloužení životnosti motoru díky vysoké regulaci teploty

  Prodloužení životnosti hnacího řemene ventilátoru v důsledku plynulejších přechodů rychlosti

  Nízká hlučnost

 • Prodloužená životnost

  Tepelně odolné kuličkové ložisko s dlouhou životností, navržené tak, aby odpovídalo životnosti příslušné aplikace.

 • Hladký přechod rychlosti

  Vysoce kvalitní silikonový olej pečlivě vyvinutý pro jemně vyladěný modulární provoz.

 • Šrouby pro instalaci lopatek ventilátoru

  Vždy součástí dodávky!

 • Precizní provoz

  Jednotlivě testovaný elektromagnet vyrobený pomocí pokročilé, plně automatizované technologie. Vyladěný přesný rotor z vysoce odolné slitiny.

 • Bezporuchový provoz

  Dobře chráněné kabely a přípojky.

Technické údaje

Spojka nesmí být nikdy opravována ani otevírána. Spojka ventilátoru je naplněna viskózním olejem a otevření jednotky by narušilo systém.

Správná modulace spojky ventilátoru je zásadní pro optimalizované otáčky ventilátoru, protože to ovlivňuje chlazení a výkon motoru. Kvalitní spojka může modulovat otáčky ventilátoru hladkou aktivací mezi zapnutím a vypnutím.

Běžné příznaky poruchy spojky ventilátoru: přehřátí na volnoběh nebo při jízdě v městském provozu, neúčinný výkon klimatizačního systému, pokles výkonu motoru, zvuky podobné broušení z motorového prostoru nebo pokud topením není generován žádný teplý vzduch.

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.