Vysoušeč / Akumulátory

Ochrana okruhu klimatizace

Vysoušeč je filtrační jednotka umístěná na vysokotlaké straně okruhu klimatizace mezi kondenzátorem a expanzním ventilem. Úlohou sušičky je filtrovat částice a nečistoty proudící v okruhu a absorbovat veškerou vlhkost. Kromě toho se v ní také skladuje olej a chladivo.

Akumulátor je podobné filtrační zařízení, používá se však pouze ve vozidlech s expanzním zařízením v podobě trubic s otvorem. Akumulátor je umístěn na nízkotlaké straně systému a kromě funkce filtrování a ukládání maziva / chladiva jako v sušičce vzduch také zajišťuje, aby se do kompresoru nedostala žádná kapalná forma chladiva.

Řešení Nissens

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Navrženo, vyrobeno a testováno tak, aby odpovídalo OE kvalitě.

 • Široký sortiment produktů

  Řada sušiček vzduchu (a akumulátorů) Nissens pokrývá nejpopulárnější aplikace na trhu v osobních, dodávkových a nákladních automobilech.

  Produktová řada s více než 270 položkami pro více než 1000 dílů originálního vybavení.

 • Perfektní ochrana pro transport a skladování

  Všechny sušičky vzduchu a akumulátory Nissens jsou důkladně zabaleny, aby nedošlo k poškození při transportu.

  Aby byla zajištěna použitelnost produktu po delší době skladování, jsou všechny vstupy a výstupy chráněny speciálními krytkami, které zabraňují vstupu nečistot a vlhkosti do sušičky.

Technické údaje

Vysoušeč / akumulátor musí být vyměňován každé dva roky nebo kdykoli byl otevřen okruh.

Vnitřní filtrační a vysoušecí vrstvy se mohou po delší době opotřebovat a způsobit, že sušička vzduchu ztratí schopnost správně filtrovat chladivo a olej.

Dobrý provozní stav sušičky vzduchu je zásadní pro dobrou kondici kompresoru – vysoká úroveň vlhkosti v klimatizačním systému může způsobit korozi a významně snížit mazání kompresoru. Nefiltrované částice, úlomky, kovové špony atd. proudící v okruhu jsou hlavními příčinami selhání kompresoru a v extrémních případech i jeho poruchy, např. zadření.

Příliš mnoho oleje v systému snižuje schopnost sušičky správně filtrovat systém – vysoušecí přípravek se stává příliš mastným.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte náš virtuální showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.