Vysoušeč / Akumulátory

Ochrana okruhu klimatizace

Vysoušeč je filtrační jednotka umístěná na vysokotlaké straně okruhu klimatizace mezi kondenzátorem a expanzním ventilem. Úlohou sušičky je filtrovat částice a nečistoty proudící v okruhu a absorbovat veškerou vlhkost. Kromě toho se v ní také skladuje olej a chladivo.

Akumulátor je podobné filtrační zařízení, používá se však pouze ve vozidlech s expanzním zařízením v podobě trubic s otvorem. Akumulátor je umístěn na nízkotlaké straně systému a kromě funkce filtrování a ukládání maziva / chladiva jako v sušičce vzduch také zajišťuje, aby se do kompresoru nedostala žádná kapalná forma chladiva.

Řešení Nissens

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Navrženo, vyrobeno a testováno tak, aby odpovídalo OE kvalitě.

 • Široký sortiment produktů

  Řada sušiček vzduchu (a akumulátorů) Nissens pokrývá nejpopulárnější aplikace na trhu v osobních, dodávkových a nákladních automobilech.

  Produktová řada s více než 270 položkami pro více než 1000 dílů originálního vybavení.

 • Perfektní ochrana pro transport a skladování

  Všechny sušičky vzduchu a akumulátory Nissens jsou důkladně zabaleny, aby nedošlo k poškození při transportu.

  Aby byla zajištěna použitelnost produktu po delší době skladování, jsou všechny vstupy a výstupy chráněny speciálními krytkami, které zabraňují vstupu nečistot a vlhkosti do sušičky.

Technické údaje

Vysoušeč / akumulátor musí být vyměňován každé dva roky nebo kdykoli byl otevřen okruh.

Vnitřní filtrační a vysoušecí vrstvy se mohou po delší době opotřebovat a způsobit, že sušička vzduchu ztratí schopnost správně filtrovat chladivo a olej.

Dobrý provozní stav sušičky vzduchu je zásadní pro dobrou kondici kompresoru – vysoká úroveň vlhkosti v klimatizačním systému může způsobit korozi a významně snížit mazání kompresoru. Nefiltrované částice, úlomky, kovové špony atd. proudící v okruhu jsou hlavními příčinami selhání kompresoru a v extrémních případech i jeho poruchy, např. zadření.

Příliš mnoho oleje v systému snižuje schopnost sušičky správně filtrovat systém – vysoušecí přípravek se stává příliš mastným.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.