Olejové chladiče

Chlazení motorového a převodového oleje

Olej používaný k mazání hraje významnou úlohu chlazení. Chladič oleje přijímá teplo maziva a vyměňuje ho s okolním vzduchem nebo chladicí kapalinou chladiče. Typický je např. olej do automatické převodovky, který potřebuje speciální chladič oleje.  Vozidla, která jezdí s motorovým olejem chlazeným samostatným výměníkem, jsou běžným jevem. Zejména ve vysoce výkonných nebo zmenšených motorových vozidlech je důležitou součástí konstrukce vozu speciální chladič oleje.

U některých modelů vozidel je chladič oleje zabudován do vodní nádrže chladiče. Zde hraje podpůrnou roli v procesu výměny tepla chladicí kapalina. V moderních vozidlech je chladič oleje v automatické převodovce často konstruován jako samostatná jednotka namontovaná samostatně v prostoru motoru nebo na bloku motoru.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Proces vývoje olejového chladiče zahrnuje vlastní testovací sérii, kde je olejový chladič testován tlakovými impulsy se 100 000 impulsy při tlaku až 10,0 barů.

 • Originální kvalita Nissens

  Všechny olejové chladiče Nissens jsou navrženy, vyrobeny speciálně pro aftermarket a testovány tak, aby odpovídaly kvalitě OE.

 • Konkurenceschopná řada

  Řadu tvoří 280 kompletních dílů pro více než 1200 OE položek a 8400 značek a modelů automobilů.

  Nissens dále nabízí standardní řadu olejových chladičů HP / NO se 150 položkami dílů.

 • Vysoce kvalitní balení

  Všechny olejové chladiče Nissens jsou zabaleny v našem kompaktním a elegantním krabicovém designu.

  Systém pevného obalu minimalizuje možná rizika poškození produktů při transportu a skladování, a krabice Nissens optimalizuje náklady na logistiku a chrání životní prostředí.

Výhody produktů Nissens

 • Snadná instalace s koncepcí „First Fit“

  více než 45 modelů chladičů oleje Nissens vybavených těsněními.

 • Produkt s dlouhou životností

  Vylepšená konstrukce turbulátoru, zajišťující přesnější proces pájení, a tím nejvyšší trvanlivost a odolnost komponent proti namáhání.

 • Teplotní odolnost

  Tepelná roztažnost testovaná během teplotních výkyvů v rozmezí od 10 do 90 °C.

Technické údaje

Dbejte na pravidelnou výměnu oleje a správnou filtraci oleje. Nízká kvalita nebo znečištěný olej může ucpat tenké kanály chladiče oleje, což omezuje vnitřní průtok a výkon.

Netěsný nebo nefunkční chladič oleje je jednou z nejčastějších příčin poruchy automatické převodovky. Olej je pro provoz převodovky zásadní, protože maže, čistí a udržuje dobrý stav těsnění.

V případě netěsností způsobí nedostatek oleje přehřátí a vypnutí motoru.

Vystavení vysokému namáhání, jako jsou vysoké teploty nebo vysoký náběh kilometrů, může výrazně zkrátit životnost chladiče oleje.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte náš virtuální showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.