Ventilátor klimatizace

Důležitý hráč v oblasti klimatizačních systémů

Ventilátor hraje důležitou podpůrnou roli pro efektivní provoz chlazení motoru a klimatizačních systémů vozidla. V klimatizačním systému tlačí ventilátor klimatizace vzduch přes kondenzátor.

Vysoké provozní tlaky uvnitř kondenzátoru a teplota generovaná při procesu kondenzace vyžadují další proud vzduchu podporující výměnu tepla mezi okolním vzduchem a chladivem uvnitř.  Chlazení generované ventilátorem je zásadní pro správnou funkci kondenzátoru.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Vysoce kvalitní sestavy ventilátorů a komponenty ventilátorů nabízející osvědčený chladicí výkon a stabilní provoz s dlouhou životností.

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Vyhovuje normám ISO 7637, ISO 16750 a Směrnici o elektromagnetické kompatibilitě (EMC).

 • Konkurenceschopná řada

  Program ventilátorů, který dokonale odpovídá potřebám IAM:

  Produktová řada s více než 490 položkami pokrývajícími více než 1 860 dílů originálního vybavení a pestrou paletu komponent ventilátorů (např. motor a lopatky ventilátoru).Vysoce konkurenceschopné ceny.

Výhody produktů Nissens

 • Vylepšená odolnost proti mechanickému poškození a opotřebení

  Pouze vysoce kvalitní plasty, žádné recyklované směsi plastů.

 • Hladký provoz elektrického motoru

  Vysoce kvalitní armatura elektromotoru zajišťující spolehlivý provoz motoru a silnou ochranu proti špičkám ničivého proudu a přepětí.

 • Ochrana proti korozi

  Speciální antikorozní úprava krytu motoru podle přísných předpisů REACH, aby se zabránilo elektromagnetickému rušení jiných elektronických prvků.

 • Bezporuchový provoz

  Speciální směs materiálů aplikovaná na uhlíkové kartáče, vyvinutá firmou Nissens a zajišťující vynikající spolehlivost a nejvyšší ochranu proti přepětí.

 • Bezproblémová instalace

  Vysoce kvalitní elektroinstalace a elektrické přípojky umožňují hladkou instalaci.

 • Reliable and Secure Speed Control

  Highest quality and re-engineered fan control boxes. Only high temperature grade electronic components applied, ensuring increased durability and supremely safe operation of the device. 

Technické údaje

Nedostatečně funkční ventilátor klimatizace má velmi negativní dopad na proces kondenzace uvnitř kondenzátoru, a tím i na výkon celého klimatizačního systému.

Jako elektrické zařízení je ventilátor často vystaven poruše kvůli problémům s elektrickým systémem vozidla, např. přepětí, špatná pojistka, nedostatečně funkční alternátor.

V závislosti na aplikaci ve vozidle lze AC ventilátor zapnout pomocí: tlakového spínače, nepřímého připojení ke spojce kompresoru, elektronického řídicího modulu vozidla (ECM) nebo signálů vyslaných tlačítkem AC-ON.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.