Chladiče

Výměníky tepla – nezbytné pro regulaci teploty motoru

Chladič je umístěn v přední části vozidla, často připevněný k jiným tepelným výměníkům, jako je mezichladič nebo kondenzátor.

Chladič je nezbytný pro chlazení spalovacích motorů. V těchto motorech může docházet až k 4 000 výbuchům benzínu za minutu, z nichž každý generuje teploty až 1 500 °C. Chladicí kapalina, která cirkuluje chladicím pláštěm, ochlazuje blok motoru a také písty, ventily, těsnění, kroužky, hlavu motoru a další prvky motoru.

Cirkulující chladivo přijímá spalovací teplo. Při průtoku chladičem dochází k výměně tepla s atmosférickým vzduchem.

Řešení Nissens

 • Spolehlivost a výkon

  Nejvyšší tepelný výkon a prodloužená životnost díky řadě speciálních funkcí zlepšujících kritické komponenty chladiče.

 • Kvalita odpovídající originálnímu vybavení

  Navrženo, vyrobeno a testováno tak, aby odpovídalo OE kvalitě.

  Snadno manipulovatelné obaly a vynikající ochrana před poškozením při transportu.

  Chladiče Nissens jsou podrobeny zkouškám koroze, vibrací, tlakových impulsů, tepelné roztažnosti a tepelného výkonu.

 • Konkurenceschopná řada

  Vysoce konkurenceschopná produktová řada více než 3 000 modelů v rozsahu pro přes 12 900 OE položek a téměř celý evropský vozový park.

  Více než 100 nových modelů přidaných každou sezónu.

 • Snadná instalace

  Dokonalé provedení a přizpůsobení produktu na míru, což umožňuje rychlou a hladkou montáž a instalaci produktu.

  Tam, kde je to zapotřebí jsou v krabici produktu (First Fit) obsaženy také další instalační díly.

Výhody produktů Nissens

 • Odolnost proti tepelnému namáhání

  Zesílené plastové nádrže, vyztužené skleněnými vlákny (PA66-GF30) a vyráběné bez recyklovaných plastů.

 • Nejvyšší odolnost a tepelný výkon

  Jádra vybavená dvojitě složenými žebry, vyztužujícími žebro proti mechanickému poškození a také zvyšující celkovou plochu pro výměnu tepla.

 • Moderní technologie

  Robustní, odolná a vysoce výkonná konstrukce jádra vyrobená pomocí pokročilé technologie pájení hliníku – pájení v řízené atmosféře (CAB).

 • Perfektní rozměry, vše dokonale sedí

  Dokonalá dokončení v každém detailu, jako jsou nádrže na vodu, připojení, závity, šrouby, těsnění, montážní konzoly atd. To umožňuje bezproblémovou, rychlou a časově úspornou montáž a instalaci.

 • Montáž First Fit, tzv. „na první dobrou“

  V závislosti na modelu vozidla je vše, co je potřebné pro správnou instalaci, obsaženo v krabici produktu; krytky, O-kroužky, matice, svorky, zátky, těsnění, pojistné kroužky, čepy, tvarovky, šrouby, hadicové spony... a další.

 • Alu McCord

  Lehká a efektivní konstrukce z hliníkových jader a plastových nádrží, univerzálně používaná pro chladiče osobních a užitkových vozidel.

 • 5mm

  Konstrukce z hliníku a plastu s 5 mm mezerami mezi trubkami, což zvyšuje chladicí výkon ve srovnání s tradičními 10 mm chladiči.

 • Full Alu

  Pokročilá konstrukce chladiče založená na pájených součástech vyrobených výhradně z hliníku, bez těsnění a plastových dílů.

Technické údaje

Zbytky vody mohou blokovat jádro chladiče a omezovat průtok chladicí kapaliny. V trubkách chladiče se také hromadí usazeniny a nečistoty z nekvalitních chladicích kapalin, nesprávných směsí chladicí kapaliny nebo zbytků při zastavení úniku, což omezuje průtok a způsobuje omezený výkon.

Poruchy termostatu způsobují, že chladicí systém funguje při nesprávných teplotách, což má za následek nedostatečný výkon.

Vzhledem k čelnímu umístění je chladič zvlášť silně vystaven lehkým mechanickým poškozením (hmyz, třísky, čištění vysokotlakou vodou), což často způsobuje jeho netěsnosti. 

Netěsný nebo nefunkční chladič vystavuje motor nadměrnému tepelnému přetížení, které může dokonce způsobit i zadření motoru.

Související produkty

We use cookies on this website. If you proceed on our website, you accept this. You can read more about cookies here.